fbpx

EFT õpituba zoomis: ”Emotsionaalsest söömisest vabaks”

25 

SALVESTUS 13. JUUNIL TOIMUNUD ÕPITOAST 🙂

EFT õpituba zoomis: emotsionaalsest söömisest vabaks

Emotsionaalne söömine on paljude jaoks isiklik patune saladus, mis hetkeks pakub naudingut, kuid tekitab suurt süütunnet. Kui sa kannatad emotsionaalse söömise all, siis sa peidad toiduga endasse negatiivseid emotsioone, millega sa ei oska tegeleda.

Soovid emotsionaalsest söömisest vabaneda, tule proovi koputamist, sest see päriselt aitab!

Selgituseks:

 1. Emotsionaalse söömise peamiseks põhjuseks on stress ja seda tarbitakse igapäevaselt ja järjest rohkem ja rohkem.
 2. Stress on nagu uimasti, mis saab alguse meie mandelkehas, mida nimetatakse ka keha suitsuanduriks.
 3. Kui mandelkeha tajub ohtu, saab aju signaali, et keha tuleb ette valmistada psühholoogiliseks stressireaktsiooniks, mida kutsutakse võitle-või-põgene reaktsiooniks.
 4. Nüüd hakkab keha tootma stressihormooni ehk kortisooli, mida uuringud on seostanud suurema söögisuga.

Seega, stress tekib ka siis, kui sa oled ärritunud, vihane, muretsed, tunned süüd, hirmu jne. Võitle-või -põgene reaktsioon suunab keha enesekaitsele ja seega vähem tähtsad funktsioonid nagu seedimine aeglustub.

Isegi siis, kui sa toitud tervislikult ja korrapäraselt, aga oled stressis, siis stress ei lase sul kehakaalu langetada, kuna seedeprotsess on aeglane.

Koputamine aitab välja lülitada võitle-või-põgene reaktsiooni ja vabastab keha pingetest ja keha saab taas korralikult toimima hakata.

 • paraneb seedimine
 • kiireneb ainevahetus
 • meeleolu paraneb märgatavalt.

Doktor Peta Stapleton, kes on kliiniline psühholoog on 20 aastat tegelenud Austraalias Queenslandis söömishäirete ravimisega ja uurinud kaalulangetamist ja söömiskäitumisi.

Ta on kasutanud oma uuringus koputamist ja tõestanud, et koputamine mõjutab kaalulangetamist ja söömishimu. Tema uurimuses osales 89 naist vanuses 31-56, kes kaheksa nädala jooksul tegelesid umbes 2 tundi nädalas koputamisega, mis teeb 15 minutit päevas. Ja ainult koputades kaotasid osalejad keskmiselt 7,3kg. Ei mingeid dieete ega erilist füüsilist treeningut.

“Tahaks nii seda šokolaadi, aga ma ei tohi, sest šokolaad teeb mind paksuks…” STRESS ja uskumus, et šokolaad teeb paksuks. Koputa ära see uskumus ja stress kaob!

Sa võid päriselt kõike süüa, aga mitte oma negatiivseid emotsioone söögiga kinni toppida!

Kui Sa oled emotsionaalne sööja või sirutad käe toidu järele ka siis:

 •  kui su kõht ei ole tühi
 • sul on stress, pingeline periood, väsimus jne

….siis enne KOPUTA ja vaata, kas siis ka veel tekib tunne kommipakk tühjaks süüa. ASI EI OLE KUNAGI TOIDUS vaid pingetes, mida sa endaga kaasas kannad.

 • Koputamine aitab leevendada stressi ja pingeid, mille tagajärjel kaovad sul seletamatud isud ja kehakaal hakkab langema.
 • Kehakaal hakkab langema just tänu sellele, kui sinu enesetunne muutub paremaks ja kergemaks
 • Sinu õnn ei peitu mahavõetud kilodes vaid enesetundes, kuidas sa ennast oma kehas tunned!

Koputamine aitab muuta sinu elustiili – Tule ja proovi kuidas koputamine aitab sul saavutada kaalulangetamise eesmärgid!